Kinezyterapia Wróć do strony głównej
Na czym polega kinezyterapia ?
To efektywne, specjalistyczne sposoby aplikowania ruchu, często rozbudowane o część diagnostyczną, korzystające ze specyficznych technik, stworzone w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki. Opracowane z myślą o usuwaniu określonych dysfunkcji narządu ruchu, (leczenie i diagnozowane przyczyn bólów kręgosłupa (np.: dyskopatia), stawów obwodowych i kończyn, z wykorzystaniem dobranego indywidualnie dla każdego pacjenta zestawu ćwiczeń i terapii manualnej .
Ćwiczenia indywidualne czynne
Ćwiczenia dobrane indywidualnie w zależności od stanu pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem dokładności wykonywanych ćwiczeń zarówno dla przygotowania do niektórych technik terapii manualnej, jak i w celu kontynuowania leczenia w domu i zapobiegania nawrotom dolegliwości. Ćwiczenia są wykonywane i dawkowane indywidualnie. Ćwiczenia te często realizowane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu, systemu linek i bloczków oraz gum.
Terapia manualna
(Kaltenborn-Evjenth) - usuwanie dysfunkcji stawów nabytych w przebiegu schorzeń ortopedycznych, z wykorzystaniem specyficznych ruchów biernych i terapii tkanek okołostawowych .
PNF
odtwarzanie prawidłowej funkcji zaburzonej w przebiegu chorób neurologicznych lub ortopedycznych
Kinesiotaping
to tak zwane plastrowanie. Terapeuta przykleja na ciele pacjenta kilka elastycznych plastrów wspomagających lub odciążających pracę mięśni, zwiększających miejscowe krążenie krwi lub chroniących naderwane albo przeciążone więzadła. Zabieg może być wykonywany w trakcie terapii manualnej aby podtrzymać jej efekt lub jako zabieg osobny.